לחץ ומתח יכול להשפיע על תפקוד המוח והזיכרון-  

    

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת אוהיו על השפעות לחץ לטווח ארוך הוכיח כי מלחץ ומתח יכולה להיווצר דלקת במוח, והדבר יכול להקשות בעתיד על זכרון לטווח ארוך. הסיבה לחיבור בין מתח לאיבוד זיכרון נובעת מתגובה של מערכת החיסון. ככל שהגוף עובר שינויים פיזיים לאירועים מלחיצים זה מעורר תגובה ממערכת החיסון וצד אחד של התגובה (מערכת החיסון) יכול להוביל לדלקת מוחית.

הממצאים התבססו על דוגמא של בעלי חיים. במסגרת המחקר שמו עכבר מעבדה (זכר אפלא) בכל מיני סיטואציות, העכבר הושם במצב לחץ כרוני (מצבים הישרדותיים), ולאחר פרק זמן ראו דברים שהעכבר זכר לפני הלחץ נשכחו לו לאחר מכן (דוגמא: היכן היה חור הבריחה בתוך המבוך). העכבר הפגין התנהגות הדומה לדיכאון ולאחר מספר שבועות הפך לעכבר אגרסיבי.  

במחקרים של השוואה עם עכברי אלפא אחרים שלא נחשפו לאותה רמה של לחץ, הראו כי מתח היה הגורם ולא היה קשר למזון, סביבה או גיל העכבר. בסיבוב השני של המחקר לעכברים ניתן חוסם חיסוני, ובבדיקה הזו העכבר לא שכח היכן נמצא חור הבריחה בתוך המבוך, ולכן לא נראו סימנים של דלקת.

בשל דמיון של הקשרים העצביים במוחם של העכברים לעומת אנשים, החוקרים חושבים שיש השפעות דומות שיכולות להתרחש עם אנשים שעוברים דפוסים מתמשכים של מתח.

בשנים האחרונות הרופאים האלטרנטיביים יחד עם אנשי המדע פיתחו מכשיר BIOMEDIS M המבוסס על רפואת תדרים ביורזוננס היודע לזהות את תאי המוח הפגועים ולגרום להתחדשותם.

מכשיר תדרים קטן  BIOMEDIS M המוצמד לגוף האדם המשדר גלים אלקטרומגנטיים זעירים לתוך המוח ומערכת כלי הדם, מנקה, מרחיב ומוציא החוצה את הרעילים.

כאשר קורה מצב שתאים במוח מתים, באותו מקום נוצר חלל המתמלא בתורשת עורקים. במכשיר של בירוזוננס קיימת תוכנית תדרים שמחדשת את תאי המוח ולא מאפשרת לתורשת עורקים לתפוס את מקומם.

היום עם המכשיר ביומדיס M ניתן לקבל ריפוי בבית ואין צורך להגיע למרפאות וטיפולים אחרים.  

מכשיר ביומדיס M עוזר בעצירת תהליך איבוד הזיכרון, משפר את הזיכרון, משפר את הריכוז, מוריד כולסטירול, ומשפר את זרימת הדם במוח וגם עוזר להוציא את הרעלים מהגוף דרך הלימפות.

המכשיר BIOMEDIS M מאוד נוח לשימוש. בשעות הבוקר הוא ימלא אותנו באנרגיה ובשעות הלילה הוא יעזור לנו בשינה ובהשגת רוגע.

 מכשיר ביורזוננס לפרטים נוספים וקביעת תור תתקשרו  0523487096

שיפור הזיכרון בעזרת ביורזוננס ד"ר ילנה סדצקי- מתמחה ברפואת תדרים 5.11.16

זיכרון האדם הוא איבר היודע לקלוט, לעבד ולפלוט את הנתונים, ידע והרגלים.

הזיכרון- הוא אחת היכולות של המערכת העצבית לשמור אינפורמציה לאורך זמן ולפלוט אותה בזמן הרצוי או המתאים החוצה.

לבני האדם קיימת היכולת לזכור דברים, לרכוש מיומנויות, לפלוט ידע, להשתמש בהרגלים בצורה הגבוהה ביותר מכל החיי בעולם.

בגיל מסוים או בעקבות אירוע טרגי, הזיכרון מתחיל להשתבש.

סיבות להחלשות הזיכרון

רבים שואלים את עצמם למה הזכירון שלי נחלש. כשזה מתחיל לקרוא הבן אדם מרגיש את עצמו אומלל, חסר ביטחון ומסכן.

הסיבות יכולות להיות שונות: מצבי לחץ רבים, אינסומניה או הפרעות שינה, שעות שינה לא מספיקות, שתית אלכוהול, עישון, תרופות מסוימות ועוד.

אך הסיבה העיקרית שזה מתחיל לקרות בגלל שכלי הדם נעשים צרים ולא מספיק דם מגיע למוח.

כדאי לדעת, שהמוח לא מזדקן, תמיד קיימת אפשרות של צמיחה מחודשת של תאי המוח. למעשה, הצמיחה יכולה להתרחש עד סוף חיי האדם.

במידה וכלי הדם המגיעים למוח מביאים איתם מספיק חמצן, תאי המוח ממשיכים לחיות. הדבר הנוסף שחשוב זה הוצאת רעלים (טוקסינים) מקליפת המוח הקדמית החוצה.  

דבר ראשון שקורה מחוסר חמצן או מאי הוצאה מספקת של רעלים  זו פגיעה בזיכרון.

גם לחץ דם גבוה משפיע על הורדה ברמת הזיכרון.  כאשר כלי הדם נעשים צרים יותר וגמישים פחות בגלל לחץ הדם הגבוה נוצרת מחלה הנקראת טרשת עורקים המונעת את הגעת החמצן למוח.

לאנשים צעירים לחץ מתמשך עלול לגרום להתכווצות כלי הדם. כמובן שגם עישון או שתיה מרובת של אלכוהול מפריעה לאספקה רצויה של החמצן לקליפת המוח ופוגעת בנירונים המעבירים אינפורמציה במוח.  

חוסר שינה, או הפרעות שינה – אינסמניה- מהווים בעיה למוח ופוגעים בכל הדם שלו.

יש לקחת בחשבון שלכלי הדם  עם הזמן חודרים פרזיטים וכימיקלים המגיעים מאוויר לא נקי, אוכל מזוהם ותעשייתי, תרופות כימיות שאנחנו צורכים. הפרזיטים מתיישבים בכלי הדם ולא יוצאים החוצה. תהליך זה מצטבר עם שנים והרפואה לא מוצאת את הדרך לנקות את הפרזיטים מכלי הדם של בני האדם.

כיצד ניתן לשפר הזיכרון, לשפר הריכוז בלי תרופות?

בשנים האחרונות הרופאים האלטרנטיביים בעולם התחילו ריפוי של בעיות הזיכרון באמצעות רפואת תדרים ביורזוננס. מכשיר תדרים קטן הנקרא BIOMEDIS M המוצמד לגוף האדם המשדר גלים אלקטרומגנטיים זעירים לתוך המוח ומערכת כלי הדם, מנקה, מרחיב ומוציא החוצה את הרעילים.

כאשר קורה מצב שתאים במוח מתים נוצר חלל המתמלא בתורשת עורקים. במכשיר של בירוזוננס קיימת תוכנית תדרים שמחדשת את תאי המוח ולא מאפשרת לתורשת עורקים לתפוס את מקומם.

היום עם המכשיר ביומדיס M ניתן לקבל ריפוי בבית ואין צורך להגיע למרפאות וטיפולים אחרים.  

מכשיר ביומדיס M עוזר בעצירת תהליך איבוד הזיכרון, משפר את הזיכרון, משפר את הריכוז, מוריד כולסטירול, ומשפר את זרימת הדם במוח וגם עוזר להוציא את הרעלים מהגוף דרך הלימפות.

המכשיר BIOMEDIS M מאוד נוח לשימוש. בשעות הבוקר הוא ימלא אותנו באנרגיה ובשעות הלילה הוא יעזור לנו בשינה ובהשגת רוגע.

אני, ד"ר ילנה סדצקי, מזמינה אותך לנצל את היכולות המודרניות והטכנולוגיה החדשנית לטובתך על מנת לשפר את בריאות המוח ובריאות הגוף ולהשאיר אותך צעיר לשנים נוספות.

צלצלו 052-3487096  

  

 מכשיר רפואת תדרים ביורזוננס

 

 

 

 

העתיד כבר כאן. 

החוקרים ממעבדת HRL שבקליפורניה פתחו כובע מלא באלקטרודות המעבירות זרם חשמלי חלש לתוך אזורי מוח האנושי על מנת לשפר את יכולות המוח השונות, כמו למידה, שינה טובה ועוד כמה דברים אחרים.

מחקר זה פורסם בכתב עת  Frontiers Neuroscience  . בהתחלה החוקרים למדו היטב איזה אזורי מוח פועלים היטב אצל הטייסים המנוסים ולאחר מכן הם שדרו אותות חשמליים לאותם אזורי המוח לטייסים מתחילים בזמן שהם למדו . במקביל החוקרים הפעילו קבוצת פלסבו של לומדי הטייס, שלא קבלו את האותות החשמליים. תוצאות הלימוד של הקבוצה שהייתה מחוברת לאותות החשמליים האמיתיות הייתה גבוהה יותר ב-33% מאשר בקבוצת הפלסבו.

"מערכת זו לגירוי המוח היא הראשונה בעולם"  מסביר ד"ר מתיו פיליפס. מצאנו שיש בסיס חזק להמשך הפיתוח של המערכת. כאשר המוח לומד משהו, הוא עובר שינוים פיזיים הנקראים פלסטיות עצבית ואותות החשמליים שהמוח מקבל משפרות את היכולת הלמידה.

מתברר שפונקציות מסוימות, כמו הזיכרון והדיבור הממוקמים באזורים מאוד מסוימים במוח ומאוד קטנים, בערך בגודל של הזרת. ד"ר  מתיו פיליפס מאמין שגירוי מוחי יכול להיות מיושם עבור משימות רבות. הזרם החשמלי החלש משנה את הנירונים של המוח שתפקידם להעביר מידע ממקום למקום והזרם משפר את תפקודם. הגירוי עצמו אינו מעביר אינפורמציה, זה תפקידם של הנירונים, אך הוא משפר ומזרז את תהליך הלמידה. 

עבודה קשה ולחץ מתמשך פוגעים בזיכרון הקצר

אנשים החווים מתח כרוני בשל בריונות או עבודה קשה גם מגבירים את הסיכון לאובדן הזיכרון,

כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת Journal of Neuroscience.

חוקרים בראשותו של יונתן Godbout, פרופסור למדעי המוח באוניברסיטת אוהיו, בחנו את הקשר

בין מתח ממושך ואובדן זיכרון לטווח קצר בעכברים.

 

צוות החוקרים הרגילו את העכברים לאתר בחושך את פתח המילוט במבוך. לאחר מכן הם חשפו

את העכברים לביקורי עכבר גדול ותוקפני בדיוק ברגע שהיו צריכים למצוא את פתח המילוט.

 

העכברים התקשו לאתר את פתח המילוט כאשר מולם עמד העכבר המפחיד ואילו העכברים שלא

היו תחת הלחץ הצליחו למצוא את הפתח בקלות.

העכברים שעברו טראומות פיתחו במהלך הניסוי סממנים של דיכאון.

 

החוקרים גילו שבמוחם של העכברים שחיו תחת לחץ נוצרה דלקת במוח שפגע במערכת החיסונית

והיא עברה רק אחרי 28 ימים לאחר פגישתם האחרונה עם מוקד הלחץ.

 

החוקרים גילו שהיפוקמפוס- המרכז של הזיכרון והתגובה הרגשית הפסיק לייצר ניירונים חדשים

בתקופת הלחץ.

John Sheridan ג'ון שרידן, מנהל והשותף של המכון של אוהיו לחקר רפואה התנהגותית, מסביר:

 

"מצב של לחץ מתמשך משחרר תאים חיסוניים ממוח העצם ושולח אותם לתאי המוח להגיב".

 

החידוש במחקר זה שהוא מוכיח שדלקת במוח נגרמה כתוצאה ממצב לחץ מתמשך ושחרדות

ודיכאון הם התוצאה הפוסט- טרואמטית לאחר מכן .

 

מחקר זה יעזור למצוא תרופות חדשות ושיטות קוגנטיביות חדשות בפתרון הבעיה. 

תרגילים לשחרור המתחים ויציאה ממצבי חרדות ניתן ללמוד בחוברת 

 

ניתן להזמין טבעות עיסוי RINOX ליציאה מהחרדות תוך מספר דקות 

השמנת יתר פוגעת בזיכרון והריכוז.

השמנה קשורה להיחלשות הזיכרון האנושי, כך טוענים החוקרים של אוניברסיטת קיימברידג' .

בראש המחקר עומד ד"ר Lucy Cheke.

המחקר נערך על קבוצה לא גדולה של הנחקרים ובדקה את היכולות של הזיכרון הקצר בהשוואה למסת שומן בגוף הנקרא BMI. אנשים עם מסת  שומן נמוכה זכרו טוב יותר, מאשר האנשים עם מסת שומן גבוהה.

אנשים עם משקל יתר נוטים לשכוח יותר דברים והתסכול מכך דוחף את האנשים הללו לאכול עוד יותר.

הזיכרון הקצר הוא היכולת לשחזר ארועים מקריים. השמנת יתר משפיעה לרעה על ההיפוקמפוס, זה החלק  במוח האחראי על הקישור בין הזיכרון ללימוד.

השמנת יתר גם פוגעת על החלק הקדמי של המוח הקשור ליכולת המוח לחפש פתרונות, לקבל החלטות ולהפעיל רגשות.  אולי ישנו קשר בין השמנת יתר ליכולת המוח לשכוח מהר את כל האוכל שאכלו. מחקר זה יכול לעזור לאנשים עם הפרעות אכילה להבין את ההתרחשויות במוחם.

 במחקר זה השתתפו 50 משתתפים בין הגילאים  18-35 עם BMI בין 18-51. 26 נחקרים היו עם BMI נמוך מ-26 ו-24 נחקרים עם BMI מעל ל-26. במשך יומיים הנחקרים השתתפו במספר רב של פעולות הזיכרון. התוצאה הייתה שבעלי BMI נמוך מ-26 זכרו טוב יותר מאשר אנשים עם BMI גבוה.

לאחר המחקר אמר ד"ר  Lucy Cheke: " למרות שהמחקר היה קטן יחסית, אך ניתן להסיק מסקנות משמעותיות איך השמנת יתר מפשיעה לרעה על הזכריון האנושי בפעולות קוגנטיביות."

באנגליה קרוב ל-60% מהאוכלוסיה הבוגרת בעלת משקל יתר, בארה"ב הקבוצה הזו מהווה 2/3 מהאוכלוסיה. יותר מ-35% מאוכלוסית ארה"ב עם משקל מאוד גדול.

אפשר לומר שהשמנת יתר הפכה להיות למגפה גם בקרב ילדים. אנשים עם  BMI גבוה  מקבלים המלצות להפחית את אכילת המלח, סוכר ומוצרים בעלי קלוריות רבות. מוצרים בעלי ערך קלורי גבוה, חייב לצאת מהתפריט היומי ובמקומו להכניס פירות וירקות, המוצרים שעוזרים לגוף לשחרר את הקלוריות החוצה.

השמנת יתר פוגעת גם באיזון ההורמנלי של הגוף והמוח האנושי. בני האדם יושבים מול הטלוויזיה ואוכלים במקום לצאת לחצר, לרחוב ולטייל, לרוץ ולשחק. השמנת יתר הופכת יותר ויותר לרוצח המין האנושי, כך טוען ד"ר Lucy Cheke.

מחקר זה הופך להיות בסיס למחקר רפואי חדש שיערך בעתיד הקרוב באוניברסיטת קיימברידג'.

 

אכילת דגים שמנים במהלך ההיריון בתדירות של 3-4 פעמים בשבוע תורמת למנת המשכל של הילד.

מחקר חדש הנערך בברצלונה שבספרד מוכיח שאכילת דגים שמנים במהלך ההיריון משפרת את ה-IQ של הילד. במחקר זה השתתפו 1892 אמהות הרות שמלאו שאלונים במהלך ההיריון לגבי כמות וסוג בדגים שהן אכלו. במהלך הלידה נלקחו דם מטבור התינוק ונבדקה גם כמות הכספית - המתכת הרעילה המשפיעה על המערכת העצבים של התינוק. 

הילדים נבדקו פעמיים אחרי הלידה: בגיל 14 חודש ובגיל 5. הבדיקות נערכו על מספר מדדים: יכולת הלמידה, יכולת המוחית, מידת ההתפתחות המוחית והפרעות מוחיות בספקטרום האוטיסטי. 

הנתונים מראים שלאמהות שאכלו בין 3-4 פעמים בשבוע דגים שמנים, הילדים היו במנת משכל גבוהה יותר כמעט ב-3 נקודות משאר הילדים. אמא שאכלה דגים רק פעם בשבוע הפחיתה בהרבה את האפשרות ללדת ילד על ספקטרום אוטיסטי. 

בדגים שמנים ישנה כמות גדולה של אומגה 3, אך גם כספית. בדם טבורי הייתה כמות גדולה של אומגה 3 וכספית אצל אמהות שאכלו דגים שמנים וגדולים בתדירות של 3-4 פעמים בשבוע . 

אומגה 3 בונה את המוח

השינה חיונית לתפקוד התקין של הגוף והנפש בדיוק כמו מים ואוכל. אפשר לא לאכול ימים או שבועות, אך ללא שינה מוחנו לא יתפקד. לפני זמן מה יצא משרד הבריאות האמריקאי עם הכרזה חדשה " לישון טוב, להרגיש טוב". מטרת ההסברה היא לעודד את הציבור לישון טוב ומספיק. חוסר ממושך בשינה עלול לגרום לבעיות בריאותיות קשות. אצל ילדים מחסור בשינה עלול לגרום לילד להיות היפר אקטיבי. אנשים מבוגרים להפך, הופכים לעצבניים, לא ערניים וישנוניים. 

במהלך השינה מתרחשים בגוף תהליכים חשובים, כמו חסכון באנרגיה, הפרשת הורמון הגדילה, ארגון הזיכרון, הפרשת מלטונין הגורם להרגשת אושר ומחזק את מערכת החיסונית של הגוף, מתחזקת המערכת הקונגנטיבית, עולה כושר לימוד, מערכת הרגשית מתחזקת. שינה טובה עוזרת לאנשים להיות סבלניים, פחות מתוחים, מעלה את המוטיבציה וכוח רצון. 

בשינה ישנם חמישה מחזורים שינה ליליים וכל מחזור מורכב משלושה חלקים: שינה קלה הנמשכת כ- 50-60% מהלילה, שנת החלום הנמשכת 15-25%, שנת השינה העמוקה הנמשכת 20-25% מהלילה.  במהלך שנת החלום המוח מבצע עדכון הזיכרון, מן ריסט reset . המחקרים מוכיחים שמניעת שינה עמוקה פוגעת חזק בזיכרון. השינה הקלה עוזרת רק להרפות את שרירי הגוף

בן אדם מבוגר זקוק ל 6-8 שעות רצופות בלילה. עניין הלילה חשוב מאוד משום שמלטונין נוצר רק בחושך. רופאים טוענים ששינה היא לא בנק, לכן אי אפשר לפצות את הגוף מחוסר שינה.  

המחקרים הראו קשר בין שינה לבין היכולת להשמיד תאים סרטניים. שני הורמונים מופרשים במהלך השינה: מלטונין וקורטיזול. הקורטיזול - הורמון של הסטרס עולה לרמות גבוהות מיד עם התעוררות בבוקר ויורד אחרי מספר שעות. במקרה שבן אדם נשאר במתח, הורמון זה נשאר ברמות הגבוהות לאורך זמן. 

המלטונין, המכונה הורמון השינה נחשב כהורמון נוגד החמצון, משפיע על הרגשת האושר ומצב הרוח. הוא מסייע במניעת תאים להפוך לתאים סרטניים. 

נדודי שינה 

30% מהאוכלוסיה מתלוננים על איכות השינה. 10-15% סובלים קשות מבעיות השינה כרוניות. המצב הקשה נחשב המצב של אי שינה טובה יותר מ-3 לילות בשבוע לאורך זמן. המעניין הוא שרוב הסובלות הן נשים, כשני שליש ושליש זה הגברים. 

אצל גברים עם משקל יתר הפרעות שינה קשורות לדום נשימתי. 

סיבות לנדודי שינה

לעיתים אנו מרגישים מאוד עייפים לפני השינה ונכנסים למיטה, אך לא מצליחים להירדם ומסתובבים מצד אל צד שעות רבות. מבעיות שינה כאילו סובלים אנשים רבים ומכל הגילאים: צעירים, מבוגרים ואף ילדים. 

כאשר בעיות בשינה מופיעים לעיתים רחוקות, לא נוצרת בעיה לטווח ארוך, אך אם הביעה מופיעה יותר מפעמיים בשבוע זאת בעיה שחייבים לטפל בה משום שלאורך זמן היא עלולה לגרום לבעיות רפואיות שונות. 

אנשים שנכנסים למיטה ומתחילים לחשוב על יום של מחר, על ילדים והבעיות, על זוגיות הבעייתית או על כל דבר המצריך הפעלת הגיון ורגש יתקשו להירדם. מוחנו לא נרגע ונכנס לשלב השינה, אלא עובד שעות נוספות. 

התוצאה- הסתובבות ארוכה במיטה, דאגות, סבל וחרדות.

סיבות נוספות לנדודי שינה הן

* שתיית אלכוהול, קפה, קוקה קולה, תה שחור, משקאות מוגזים ואנרגטיים.  

* ארוחה כבדה או הפוך, על בטן ריקה. 

* חדר לא מאוורר. 

*מזרן לא נוח. 

*כאבי גוף, שרירים ושיניים. 

* טלוויזיה דלוקה, מחשב מהבהב

* אורות בחדר.

* שינה עם בן/בת זוג חדש עם הרגלים משלהם.

* נחירות של בן/בת זוג.

* רעשים מבחוץ.

* עבודה עם מחשב לפני השינה. 

* לא עייפים מספיק.

* לא מספיק מפעילים את הגוף ובגוף נשאר עודף אנרגטי המקשה בהרדמות 

חשוב לציין שאפילו אם אנחנו נרדמים ובחוץ ישנם רעשים, מוחנו שומע ומגיב. 

 

טיפול בבעיות שינה ואינסומניה

* מומלץ שבחדר שינה לא יהיו מכשירי חשמל, כמו טלוויזיה, מחשב ורדיו. כל המכשירים פולטים גלים אלקטרומגנטיים וגלי רדיו.

* פעילות ספורטיבית לפחות 3 פעמים בשבוע בין שעה לשעה וחצי. 

* לאכול ארוחה קלה 3 שעות לפחות לפני השינה.

* לאוורר את החדר.

* מומלץ לטייל בחוץ כחצי שעה לפני השינה.

* מומלץ לשים בחדר צלילים שקטים של מים זורמים, גשם או גלים. 

* לשמור על סדר יום קבוע וללכת לישון באותה שעה מדי יום בין השעות :22-23 בלילה. 

* לעשות עיסוי של רקות, צוואר, מתחת לנחיריים עם שמן לבנדר או מנטה.

* להכין אמבטיה עם שמנים על מנת להרפות את השרירים. 

* לשתות תה קמומיל, מרווה, נענע.

* לשתות כוס חלב עם כפית של דבש. 

* להיכנס למיטה ולשכב על הצד האהוב וטיפה לשפשף את כפות הרגליים רגל ברגל או להתנדנד כמו שעושים אנחנו לתנוקות שלנו 

* לעצום את העיניים ולחשוב על משהו מאוד נעים: הליכה בים, אהבה לילדנו או בני בנות זוגנו ולהגיד בראש עד כמה אתם אוהבים את.... ( זכרו, שום דבר שלילי או בעייתי. אם משהו שלילי רוצה להיכנס למחשבה, תגידו משפט:" אחשוב על זה מחר, לא עכשיו". 

* תרופות טבעיות בסגנון של נרוו היל של אלטמן או קלמנרווין, או כדור וולריאן. 

ואם כל זה לא עוזר, פנו לרופא לקבלת תרופות חזקות יותר. 

שינה טובה. 

 

 

 

 

פרופסור בארי קומיסארוק Barry Komisaruk , חוקר ותיק של השפעת האורגזמה על בני האדם, מוכיח במחקרו שאורגזמה טובה יותר לפעילות המוח והזיכרון מאשר פתרון תשבצים או כל פעילות אחרת. 

האורגזמה מפעילה את רוב אזורי המוח בבת אחת, כאשר פעילות אחרת, כמו פתרון התשבצים או סודוקו מפעילים אזורים מסוימים במוח. 

פרופ' בארי קומסארוק, טוען שיחד עם אורגזמה מגיעים למוח כמויות גדולות של דם ואיתו מגיע חמצן וחומרים חשובים אחרים. המחקר נערך ופורסם בשנת 2006. 

כאן בתמונה שצולמה במכשיר MRI רואים בבירור את אזורי פעילות המוח המורחב במהלך האורגזמה הנשית. 

 

מה הסיבות להפרעות קשב וריכוז אצל ילדים?

ילדינו ונכדנו סובלים יותר מהפרעות קשב וריכוז מאשר אנחנו ההורים והסבים. יהיו כאילו שיגידו שזה בגלל שיפור יכולת הגילוי והאבחון. יכול להיות שזה נכון, אך כדאי גם לראות את התנהלות ילדנו:

1. מספר שעות השינה קטנו. ישנם מחקרים המוכיחים את חוסר שקט ופגיעה ביכולת הריכוז של הילדים והמבוגרים בגלל שעות שינה לא מספיקות. תלמידי בית הספר חייבים לישון מעל 8-9 שעות ביממה. 

2. היום לא צריך לזכור הרבה, כל הזיכרון שלנו מופקד לטלפון נייד, הוא זוכר מספרים, שמות, תאריכים, יומני פגישות, תזכורות. יש לזכור שהמוח שלנו הוא שריר, אותו יש להפעיל ולאמן בכל יום, ממש כמו כל שריר אחר בחדר הכושר. 

3. עבודת המוח בפעילות מרחבית מושגת כאשר אנחנו זוכרים רחובות אליהם צריכים להגיע, אך הוויז לקח לנו גם את האמון הזה. נהגי המוניות בלונדון סבלו הכי מעט ממחלת הדמנציה משאר העולם המערבי וזה בזכות התמצאות שלהם ברחובות הרבים של העיר. 

4. שמתם לב איך ילדנו מדברים: משפטים קצרים של כמה מילים ולייקים ופרצופים במקום המשפטים המלאים. 

5. לחץ על פעילות התקינה של המוח בגלל ריבוי הרעשים. עבודה במקביל של האזנה לרדיו, משחק במחשב, ווטס אפ בנייד ושיעורי הבית. נכון שזה נשמע עמוס? פעילויות המקבילות לא עושות אותנו ביוניים, אלא לא מרוכזים וחסרי סבלנות. 

6. פעם ידענו לספור בעל פה והיום נצמדים אל הנייד ועושים חישובים פשוטים בנייד ולא בראש. 

7. כיום יש 47,000,000 מיליון אנשים בעולם הסובלים מדמנציה ואלצהיימר. אומרים שבעוד 20 שנה המספר יוכפל. מחלת הדמנציה פוגעת בכושר התמצאות המרחבית ובזיכרון הקצר. אם ילדנו לא מפעילים את היכולות הללו היום מספיק, מה יקרה איתם בעוד 60 שנה? 

מה הפתרון?

לאמן את מוחם של הילדים

 

לחץ ומתח יכול להשפיע על תפקוד המוח והזיכרון-  

    

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת אוהיו על השפעות לחץ לטווח ארוך הוכיח כי מלחץ ומתח יכולה להיווצר דלקת במוח, והדבר יכול להקשות בעתיד על זכרון לטווח ארוך. הסיבה לחיבור בין מתח לאיבוד זיכרון נובעת מתגובה של מערכת החיסון. ככל שהגוף עובר שינויים פיזיים לאירועים מלחיצים זה מעורר תגובה ממערכת החיסון וצד אחד של התגובה (מערכת החיסון) יכול להוביל לדלקת מוחית.

הממצאים התבססו על דוגמא של בעלי חיים. במסגרת המחקר שמו עכבר מעבדה (זכר אפלא) בכל מיני סיטואציות, העכבר הושם במצב לחץ כרוני (מצבים הישרדותיים), ולאחר פרק זמן ראו דברים שהעכבר זכר לפני הלחץ נשכחו לו לאחר מכן (דוגמא: היכן היה חור הבריחה בתוך המבוך). העכבר הפגין התנהגות הדומה לדיכאון ולאחר מספר שבועות הפך לעכבר אגרסיבי.  

במחקרים של השוואה עם עכברי אלפא אחרים שלא נחשפו לאותה רמה של לחץ, הראו כי מתח היה הגורם ולא היה קשר למזון, סביבה או גיל העכבר. בסיבוב השני של המחקר לעכברים ניתן חוסם חיסוני, ובבדיקה הזו העכבר לא שכח היכן נמצא חור הבריחה בתוך המבוך, ולכן לא נראו סימנים של דלקת.

בשל דמיון של הקשרים העצביים במוחם של העכברים לעומת אנשים, החוקרים חושבים שיש השפעות דומות שיכולות להתרחש עם אנשים שעוברים דפוסים מתמשכים של מתח.

בשנים האחרונות הרופאים האלטרנטיביים יחד עם אנשי המדע פיתחו מכשיר BIOMEDIS M המבוסס על רפואת תדרים ביורזוננס היודע לזהות את תאי המוח הפגועים ולגרום להתחדשותם.

מכשיר תדרים קטן  BIOMEDIS M המוצמד לגוף האדם המשדר גלים אלקטרומגנטיים זעירים לתוך המוח ומערכת כלי הדם, מנקה, מרחיב ומוציא החוצה את הרעילים.

כאשר קורה מצב שתאים במוח מתים, באותו מקום נוצר חלל המתמלא בתורשת עורקים. במכשיר של בירוזוננס קיימת תוכנית תדרים שמחדשת את תאי המוח ולא מאפשרת לתורשת עורקים לתפוס את מקומם.

היום עם המכשיר ביומדיס M ניתן לקבל ריפוי בבית ואין צורך להגיע למרפאות וטיפולים אחרים.  

מכשיר ביומדיס M עוזר בעצירת תהליך איבוד הזיכרון, משפר את הזיכרון, משפר את הריכוז, מוריד כולסטירול, ומשפר את זרימת הדם במוח וגם עוזר להוציא את הרעלים מהגוף דרך הלימפות.

המכשיר BIOMEDIS M מאוד נוח לשימוש. בשעות הבוקר הוא ימלא אותנו באנרגיה ובשעות הלילה הוא יעזור לנו בשינה ובהשגת רוגע.

 מכשיר ביורזוננס לפרטים נוספים וקביעת תור תתקשרו  0523487096

שיפור הזיכרון בעזרת ביורזוננס ד"ר ילנה סדצקי- מתמחה ברפואת תדרים 5.11.16

זיכרון האדם הוא איבר היודע לקלוט, לעבד ולפלוט את הנתונים, ידע והרגלים.

הזיכרון- הוא אחת היכולות של המערכת העצבית לשמור אינפורמציה לאורך זמן ולפלוט אותה בזמן הרצוי או המתאים החוצה.

לבני האדם קיימת היכולת לזכור דברים, לרכוש מיומנויות, לפלוט ידע, להשתמש בהרגלים בצורה הגבוהה ביותר מכל החיי בעולם.

בגיל מסוים או בעקבות אירוע טרגי, הזיכרון מתחיל להשתבש.

סיבות להחלשות הזיכרון

רבים שואלים את עצמם למה הזכירון שלי נחלש. כשזה מתחיל לקרוא הבן אדם מרגיש את עצמו אומלל, חסר ביטחון ומסכן.

הסיבות יכולות להיות שונות: מצבי לחץ רבים, אינסומניה או הפרעות שינה, שעות שינה לא מספיקות, שתית אלכוהול, עישון, תרופות מסוימות ועוד.

אך הסיבה העיקרית שזה מתחיל לקרות בגלל שכלי הדם נעשים צרים ולא מספיק דם מגיע למוח.

כדאי לדעת, שהמוח לא מזדקן, תמיד קיימת אפשרות של צמיחה מחודשת של תאי המוח. למעשה, הצמיחה יכולה להתרחש עד סוף חיי האדם.

במידה וכלי הדם המגיעים למוח מביאים איתם מספיק חמצן, תאי המוח ממשיכים לחיות. הדבר הנוסף שחשוב זה הוצאת רעלים (טוקסינים) מקליפת המוח הקדמית החוצה.  

דבר ראשון שקורה מחוסר חמצן או מאי הוצאה מספקת של רעלים  זו פגיעה בזיכרון.

גם לחץ דם גבוה משפיע על הורדה ברמת הזיכרון.  כאשר כלי הדם נעשים צרים יותר וגמישים פחות בגלל לחץ הדם הגבוה נוצרת מחלה הנקראת טרשת עורקים המונעת את הגעת החמצן למוח.

לאנשים צעירים לחץ מתמשך עלול לגרום להתכווצות כלי הדם. כמובן שגם עישון או שתיה מרובת של אלכוהול מפריעה לאספקה רצויה של החמצן לקליפת המוח ופוגעת בנירונים המעבירים אינפורמציה במוח.  

חוסר שינה, או הפרעות שינה – אינסמניה- מהווים בעיה למוח ופוגעים בכל הדם שלו.

יש לקחת בחשבון שלכלי הדם  עם הזמן חודרים פרזיטים וכימיקלים המגיעים מאוויר לא נקי, אוכל מזוהם ותעשייתי, תרופות כימיות שאנחנו צורכים. הפרזיטים מתיישבים בכלי הדם ולא יוצאים החוצה. תהליך זה מצטבר עם שנים והרפואה לא מוצאת את הדרך לנקות את הפרזיטים מכלי הדם של בני האדם.

כיצד ניתן לשפר הזיכרון, לשפר הריכוז בלי תרופות?

בשנים האחרונות הרופאים האלטרנטיביים בעולם התחילו ריפוי של בעיות הזיכרון באמצעות רפואת תדרים ביורזוננס. מכשיר תדרים קטן הנקרא BIOMEDIS M המוצמד לגוף האדם המשדר גלים אלקטרומגנטיים זעירים לתוך המוח ומערכת כלי הדם, מנקה, מרחיב ומוציא החוצה את הרעילים.

כאשר קורה מצב שתאים במוח מתים נוצר חלל המתמלא בתורשת עורקים. במכשיר של בירוזוננס קיימת תוכנית תדרים שמחדשת את תאי המוח ולא מאפשרת לתורשת עורקים לתפוס את מקומם.

היום עם המכשיר ביומדיס M ניתן לקבל ריפוי בבית ואין צורך להגיע למרפאות וטיפולים אחרים.  

מכשיר ביומדיס M עוזר בעצירת תהליך איבוד הזיכרון, משפר את הזיכרון, משפר את הריכוז, מוריד כולסטירול, ומשפר את זרימת הדם במוח וגם עוזר להוציא את הרעלים מהגוף דרך הלימפות.

המכשיר BIOMEDIS M מאוד נוח לשימוש. בשעות הבוקר הוא ימלא אותנו באנרגיה ובשעות הלילה הוא יעזור לנו בשינה ובהשגת רוגע.

אני, ד"ר ילנה סדצקי, מזמינה אותך לנצל את היכולות המודרניות והטכנולוגיה החדשנית לטובתך על מנת לשפר את בריאות המוח ובריאות הגוף ולהשאיר אותך צעיר לשנים נוספות.

צלצלו 052-3487096  

  

 מכשיר רפואת תדרים ביורזוננס

 

 

 

 

העתיד כבר כאן. 

החוקרים ממעבדת HRL שבקליפורניה פתחו כובע מלא באלקטרודות המעבירות זרם חשמלי חלש לתוך אזורי מוח האנושי על מנת לשפר את יכולות המוח השונות, כמו למידה, שינה טובה ועוד כמה דברים אחרים.

מחקר זה פורסם בכתב עת  Frontiers Neuroscience  . בהתחלה החוקרים למדו היטב איזה אזורי מוח פועלים היטב אצל הטייסים המנוסים ולאחר מכן הם שדרו אותות חשמליים לאותם אזורי המוח לטייסים מתחילים בזמן שהם למדו . במקביל החוקרים הפעילו קבוצת פלסבו של לומדי הטייס, שלא קבלו את האותות החשמליים. תוצאות הלימוד של הקבוצה שהייתה מחוברת לאותות החשמליים האמיתיות הייתה גבוהה יותר ב-33% מאשר בקבוצת הפלסבו.

"מערכת זו לגירוי המוח היא הראשונה בעולם"  מסביר ד"ר מתיו פיליפס. מצאנו שיש בסיס חזק להמשך הפיתוח של המערכת. כאשר המוח לומד משהו, הוא עובר שינוים פיזיים הנקראים פלסטיות עצבית ואותות החשמליים שהמוח מקבל משפרות את היכולת הלמידה.

מתברר שפונקציות מסוימות, כמו הזיכרון והדיבור הממוקמים באזורים מאוד מסוימים במוח ומאוד קטנים, בערך בגודל של הזרת. ד"ר  מתיו פיליפס מאמין שגירוי מוחי יכול להיות מיושם עבור משימות רבות. הזרם החשמלי החלש משנה את הנירונים של המוח שתפקידם להעביר מידע ממקום למקום והזרם משפר את תפקודם. הגירוי עצמו אינו מעביר אינפורמציה, זה תפקידם של הנירונים, אך הוא משפר ומזרז את תהליך הלמידה. 

עבודה קשה ולחץ מתמשך פוגעים בזיכרון הקצר

אנשים החווים מתח כרוני בשל בריונות או עבודה קשה גם מגבירים את הסיכון לאובדן הזיכרון,

כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת Journal of Neuroscience.

חוקרים בראשותו של יונתן Godbout, פרופסור למדעי המוח באוניברסיטת אוהיו, בחנו את הקשר

בין מתח ממושך ואובדן זיכרון לטווח קצר בעכברים.

 

צוות החוקרים הרגילו את העכברים לאתר בחושך את פתח המילוט במבוך. לאחר מכן הם חשפו

את העכברים לביקורי עכבר גדול ותוקפני בדיוק ברגע שהיו צריכים למצוא את פתח המילוט.

 

העכברים התקשו לאתר את פתח המילוט כאשר מולם עמד העכבר המפחיד ואילו העכברים שלא

היו תחת הלחץ הצליחו למצוא את הפתח בקלות.

העכברים שעברו טראומות פיתחו במהלך הניסוי סממנים של דיכאון.

 

החוקרים גילו שבמוחם של העכברים שחיו תחת לחץ נוצרה דלקת במוח שפגע במערכת החיסונית

והיא עברה רק אחרי 28 ימים לאחר פגישתם האחרונה עם מוקד הלחץ.

 

החוקרים גילו שהיפוקמפוס- המרכז של הזיכרון והתגובה הרגשית הפסיק לייצר ניירונים חדשים

בתקופת הלחץ.

John Sheridan ג'ון שרידן, מנהל והשותף של המכון של אוהיו לחקר רפואה התנהגותית, מסביר:

 

"מצב של לחץ מתמשך משחרר תאים חיסוניים ממוח העצם ושולח אותם לתאי המוח להגיב".

 

החידוש במחקר זה שהוא מוכיח שדלקת במוח נגרמה כתוצאה ממצב לחץ מתמשך ושחרדות

ודיכאון הם התוצאה הפוסט- טרואמטית לאחר מכן .

 

מחקר זה יעזור למצוא תרופות חדשות ושיטות קוגנטיביות חדשות בפתרון הבעיה. 

תרגילים לשחרור המתחים ויציאה ממצבי חרדות ניתן ללמוד בחוברת 

 

ניתן להזמין טבעות עיסוי RINOX ליציאה מהחרדות תוך מספר דקות 

השמנת יתר פוגעת בזיכרון והריכוז.

השמנה קשורה להיחלשות הזיכרון האנושי, כך טוענים החוקרים של אוניברסיטת קיימברידג' .

בראש המחקר עומד ד"ר Lucy Cheke.

המחקר נערך על קבוצה לא גדולה של הנחקרים ובדקה את היכולות של הזיכרון הקצר בהשוואה למסת שומן בגוף הנקרא BMI. אנשים עם מסת  שומן נמוכה זכרו טוב יותר, מאשר האנשים עם מסת שומן גבוהה.

אנשים עם משקל יתר נוטים לשכוח יותר דברים והתסכול מכך דוחף את האנשים הללו לאכול עוד יותר.

הזיכרון הקצר הוא היכולת לשחזר ארועים מקריים. השמנת יתר משפיעה לרעה על ההיפוקמפוס, זה החלק  במוח האחראי על הקישור בין הזיכרון ללימוד.

השמנת יתר גם פוגעת על החלק הקדמי של המוח הקשור ליכולת המוח לחפש פתרונות, לקבל החלטות ולהפעיל רגשות.  אולי ישנו קשר בין השמנת יתר ליכולת המוח לשכוח מהר את כל האוכל שאכלו. מחקר זה יכול לעזור לאנשים עם הפרעות אכילה להבין את ההתרחשויות במוחם.

 במחקר זה השתתפו 50 משתתפים בין הגילאים  18-35 עם BMI בין 18-51. 26 נחקרים היו עם BMI נמוך מ-26 ו-24 נחקרים עם BMI מעל ל-26. במשך יומיים הנחקרים השתתפו במספר רב של פעולות הזיכרון. התוצאה הייתה שבעלי BMI נמוך מ-26 זכרו טוב יותר מאשר אנשים עם BMI גבוה.

לאחר המחקר אמר ד"ר  Lucy Cheke: " למרות שהמחקר היה קטן יחסית, אך ניתן להסיק מסקנות משמעותיות איך השמנת יתר מפשיעה לרעה על הזכריון האנושי בפעולות קוגנטיביות."

באנגליה קרוב ל-60% מהאוכלוסיה הבוגרת בעלת משקל יתר, בארה"ב הקבוצה הזו מהווה 2/3 מהאוכלוסיה. יותר מ-35% מאוכלוסית ארה"ב עם משקל מאוד גדול.

אפשר לומר שהשמנת יתר הפכה להיות למגפה גם בקרב ילדים. אנשים עם  BMI גבוה  מקבלים המלצות להפחית את אכילת המלח, סוכר ומוצרים בעלי קלוריות רבות. מוצרים בעלי ערך קלורי גבוה, חייב לצאת מהתפריט היומי ובמקומו להכניס פירות וירקות, המוצרים שעוזרים לגוף לשחרר את הקלוריות החוצה.

השמנת יתר פוגעת גם באיזון ההורמנלי של הגוף והמוח האנושי. בני האדם יושבים מול הטלוויזיה ואוכלים במקום לצאת לחצר, לרחוב ולטייל, לרוץ ולשחק. השמנת יתר הופכת יותר ויותר לרוצח המין האנושי, כך טוען ד"ר Lucy Cheke.

מחקר זה הופך להיות בסיס למחקר רפואי חדש שיערך בעתיד הקרוב באוניברסיטת קיימברידג'.

 

אכילת דגים שמנים במהלך ההיריון בתדירות של 3-4 פעמים בשבוע תורמת למנת המשכל של הילד.

מחקר חדש הנערך בברצלונה שבספרד מוכיח שאכילת דגים שמנים במהלך ההיריון משפרת את ה-IQ של הילד. במחקר זה השתתפו 1892 אמהות הרות שמלאו שאלונים במהלך ההיריון לגבי כמות וסוג בדגים שהן אכלו. במהלך הלידה נלקחו דם מטבור התינוק ונבדקה גם כמות הכספית - המתכת הרעילה המשפיעה על המערכת העצבים של התינוק. 

הילדים נבדקו פעמיים אחרי הלידה: בגיל 14 חודש ובגיל 5. הבדיקות נערכו על מספר מדדים: יכולת הלמידה, יכולת המוחית, מידת ההתפתחות המוחית והפרעות מוחיות בספקטרום האוטיסטי. 

הנתונים מראים שלאמהות שאכלו בין 3-4 פעמים בשבוע דגים שמנים, הילדים היו במנת משכל גבוהה יותר כמעט ב-3 נקודות משאר הילדים. אמא שאכלה דגים רק פעם בשבוע הפחיתה בהרבה את האפשרות ללדת ילד על ספקטרום אוטיסטי. 

בדגים שמנים ישנה כמות גדולה של אומגה 3, אך גם כספית. בדם טבורי הייתה כמות גדולה של אומגה 3 וכספית אצל אמהות שאכלו דגים שמנים וגדולים בתדירות של 3-4 פעמים בשבוע . 

אומגה 3 בונה את המוח

השינה חיונית לתפקוד התקין של הגוף והנפש בדיוק כמו מים ואוכל. אפשר לא לאכול ימים או שבועות, אך ללא שינה מוחנו לא יתפקד. לפני זמן מה יצא משרד הבריאות האמריקאי עם הכרזה חדשה " לישון טוב, להרגיש טוב". מטרת ההסברה היא לעודד את הציבור לישון טוב ומספיק. חוסר ממושך בשינה עלול לגרום לבעיות בריאותיות קשות. אצל ילדים מחסור בשינה עלול לגרום לילד להיות היפר אקטיבי. אנשים מבוגרים להפך, הופכים לעצבניים, לא ערניים וישנוניים. 

במהלך השינה מתרחשים בגוף תהליכים חשובים, כמו חסכון באנרגיה, הפרשת הורמון הגדילה, ארגון הזיכרון, הפרשת מלטונין הגורם להרגשת אושר ומחזק את מערכת החיסונית של הגוף, מתחזקת המערכת הקונגנטיבית, עולה כושר לימוד, מערכת הרגשית מתחזקת. שינה טובה עוזרת לאנשים להיות סבלניים, פחות מתוחים, מעלה את המוטיבציה וכוח רצון. 

בשינה ישנם חמישה מחזורים שינה ליליים וכל מחזור מורכב משלושה חלקים: שינה קלה הנמשכת כ- 50-60% מהלילה, שנת החלום הנמשכת 15-25%, שנת השינה העמוקה הנמשכת 20-25% מהלילה.  במהלך שנת החלום המוח מבצע עדכון הזיכרון, מן ריסט reset . המחקרים מוכיחים שמניעת שינה עמוקה פוגעת חזק בזיכרון. השינה הקלה עוזרת רק להרפות את שרירי הגוף

בן אדם מבוגר זקוק ל 6-8 שעות רצופות בלילה. עניין הלילה חשוב מאוד משום שמלטונין נוצר רק בחושך. רופאים טוענים ששינה היא לא בנק, לכן אי אפשר לפצות את הגוף מחוסר שינה.  

המחקרים הראו קשר בין שינה לבין היכולת להשמיד תאים סרטניים. שני הורמונים מופרשים במהלך השינה: מלטונין וקורטיזול. הקורטיזול - הורמון של הסטרס עולה לרמות גבוהות מיד עם התעוררות בבוקר ויורד אחרי מספר שעות. במקרה שבן אדם נשאר במתח, הורמון זה נשאר ברמות הגבוהות לאורך זמן. 

המלטונין, המכונה הורמון השינה נחשב כהורמון נוגד החמצון, משפיע על הרגשת האושר ומצב הרוח. הוא מסייע במניעת תאים להפוך לתאים סרטניים. 

נדודי שינה 

30% מהאוכלוסיה מתלוננים על איכות השינה. 10-15% סובלים קשות מבעיות השינה כרוניות. המצב הקשה נחשב המצב של אי שינה טובה יותר מ-3 לילות בשבוע לאורך זמן. המעניין הוא שרוב הסובלות הן נשים, כשני שליש ושליש זה הגברים. 

אצל גברים עם משקל יתר הפרעות שינה קשורות לדום נשימתי. 

סיבות לנדודי שינה

לעיתים אנו מרגישים מאוד עייפים לפני השינה ונכנסים למיטה, אך לא מצליחים להירדם ומסתובבים מצד אל צד שעות רבות. מבעיות שינה כאילו סובלים אנשים רבים ומכל הגילאים: צעירים, מבוגרים ואף ילדים. 

כאשר בעיות בשינה מופיעים לעיתים רחוקות, לא נוצרת בעיה לטווח ארוך, אך אם הביעה מופיעה יותר מפעמיים בשבוע זאת בעיה שחייבים לטפל בה משום שלאורך זמן היא עלולה לגרום לבעיות רפואיות שונות. 

אנשים שנכנסים למיטה ומתחילים לחשוב על יום של מחר, על ילדים והבעיות, על זוגיות הבעייתית או על כל דבר המצריך הפעלת הגיון ורגש יתקשו להירדם. מוחנו לא נרגע ונכנס לשלב השינה, אלא עובד שעות נוספות. 

התוצאה- הסתובבות ארוכה במיטה, דאגות, סבל וחרדות.

סיבות נוספות לנדודי שינה הן

* שתיית אלכוהול, קפה, קוקה קולה, תה שחור, משקאות מוגזים ואנרגטיים.  

* ארוחה כבדה או הפוך, על בטן ריקה. 

* חדר לא מאוורר. 

*מזרן לא נוח. 

*כאבי גוף, שרירים ושיניים. 

* טלוויזיה דלוקה, מחשב מהבהב

* אורות בחדר.

* שינה עם בן/בת זוג חדש עם הרגלים משלהם.

* נחירות של בן/בת זוג.

* רעשים מבחוץ.

* עבודה עם מחשב לפני השינה. 

* לא עייפים מספיק.

* לא מספיק מפעילים את הגוף ובגוף נשאר עודף אנרגטי המקשה בהרדמות 

חשוב לציין שאפילו אם אנחנו נרדמים ובחוץ ישנם רעשים, מוחנו שומע ומגיב. 

 

טיפול בבעיות שינה ואינסומניה

* מומלץ שבחדר שינה לא יהיו מכשירי חשמל, כמו טלוויזיה, מחשב ורדיו. כל המכשירים פולטים גלים אלקטרומגנטיים וגלי רדיו.

* פעילות ספורטיבית לפחות 3 פעמים בשבוע בין שעה לשעה וחצי. 

* לאכול ארוחה קלה 3 שעות לפחות לפני השינה.

* לאוורר את החדר.

* מומלץ לטייל בחוץ כחצי שעה לפני השינה.

* מומלץ לשים בחדר צלילים שקטים של מים זורמים, גשם או גלים. 

* לשמור על סדר יום קבוע וללכת לישון באותה שעה מדי יום בין השעות :22-23 בלילה. 

* לעשות עיסוי של רקות, צוואר, מתחת לנחיריים עם שמן לבנדר או מנטה.

* להכין אמבטיה עם שמנים על מנת להרפות את השרירים. 

* לשתות תה קמומיל, מרווה, נענע.

* לשתות כוס חלב עם כפית של דבש. 

* להיכנס למיטה ולשכב על הצד האהוב וטיפה לשפשף את כפות הרגליים רגל ברגל או להתנדנד כמו שעושים אנחנו לתנוקות שלנו 

* לעצום את העיניים ולחשוב על משהו מאוד נעים: הליכה בים, אהבה לילדנו או בני בנות זוגנו ולהגיד בראש עד כמה אתם אוהבים את.... ( זכרו, שום דבר שלילי או בעייתי. אם משהו שלילי רוצה להיכנס למחשבה, תגידו משפט:" אחשוב על זה מחר, לא עכשיו". 

* תרופות טבעיות בסגנון של נרוו היל של אלטמן או קלמנרווין, או כדור וולריאן. 

ואם כל זה לא עוזר, פנו לרופא לקבלת תרופות חזקות יותר. 

שינה טובה. 

 

 

 

 

פרופסור בארי קומיסארוק Barry Komisaruk , חוקר ותיק של השפעת האורגזמה על בני האדם, מוכיח במחקרו שאורגזמה טובה יותר לפעילות המוח והזיכרון מאשר פתרון תשבצים או כל פעילות אחרת. 

האורגזמה מפעילה את רוב אזורי המוח בבת אחת, כאשר פעילות אחרת, כמו פתרון התשבצים או סודוקו מפעילים אזורים מסוימים במוח. 

פרופ' בארי קומסארוק, טוען שיחד עם אורגזמה מגיעים למוח כמויות גדולות של דם ואיתו מגיע חמצן וחומרים חשובים אחרים. המחקר נערך ופורסם בשנת 2006. 

כאן בתמונה שצולמה במכשיר MRI רואים בבירור את אזורי פעילות המוח המורחב במהלך האורגזמה הנשית. 

 

מה הסיבות להפרעות קשב וריכוז אצל ילדים?

ילדינו ונכדנו סובלים יותר מהפרעות קשב וריכוז מאשר אנחנו ההורים והסבים. יהיו כאילו שיגידו שזה בגלל שיפור יכולת הגילוי והאבחון. יכול להיות שזה נכון, אך כדאי גם לראות את התנהלות ילדנו:

1. מספר שעות השינה קטנו. ישנם מחקרים המוכיחים את חוסר שקט ופגיעה ביכולת הריכוז של הילדים והמבוגרים בגלל שעות שינה לא מספיקות. תלמידי בית הספר חייבים לישון מעל 8-9 שעות ביממה. 

2. היום לא צריך לזכור הרבה, כל הזיכרון שלנו מופקד לטלפון נייד, הוא זוכר מספרים, שמות, תאריכים, יומני פגישות, תזכורות. יש לזכור שהמוח שלנו הוא שריר, אותו יש להפעיל ולאמן בכל יום, ממש כמו כל שריר אחר בחדר הכושר. 

3. עבודת המוח בפעילות מרחבית מושגת כאשר אנחנו זוכרים רחובות אליהם צריכים להגיע, אך הוויז לקח לנו גם את האמון הזה. נהגי המוניות בלונדון סבלו הכי מעט ממחלת הדמנציה משאר העולם המערבי וזה בזכות התמצאות שלהם ברחובות הרבים של העיר. 

4. שמתם לב איך ילדנו מדברים: משפטים קצרים של כמה מילים ולייקים ופרצופים במקום המשפטים המלאים. 

5. לחץ על פעילות התקינה של המוח בגלל ריבוי הרעשים. עבודה במקביל של האזנה לרדיו, משחק במחשב, ווטס אפ בנייד ושיעורי הבית. נכון שזה נשמע עמוס? פעילויות המקבילות לא עושות אותנו ביוניים, אלא לא מרוכזים וחסרי סבלנות. 

6. פעם ידענו לספור בעל פה והיום נצמדים אל הנייד ועושים חישובים פשוטים בנייד ולא בראש. 

7. כיום יש 47,000,000 מיליון אנשים בעולם הסובלים מדמנציה ואלצהיימר. אומרים שבעוד 20 שנה המספר יוכפל. מחלת הדמנציה פוגעת בכושר התמצאות המרחבית ובזיכרון הקצר. אם ילדנו לא מפעילים את היכולות הללו היום מספיק, מה יקרה איתם בעוד 60 שנה? 

מה הפתרון?

לאמן את מוחם של הילדים

 

לחץ ומתח יכול להשפיע על תפקוד המוח והזיכרון-  

    

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת אוהיו על השפעות לחץ לטווח ארוך הוכיח כי מלחץ ומתח יכולה להיווצר דלקת במוח, והדבר יכול להקשות בעתיד על זכרון לטווח ארוך. הסיבה לחיבור בין מתח לאיבוד זיכרון נובעת מתגובה של מערכת החיסון. ככל שהגוף עובר שינויים פיזיים לאירועים מלחיצים זה מעורר תגובה ממערכת החיסון וצד אחד של התגובה (מערכת החיסון) יכול להוביל לדלקת מוחית.

הממצאים התבססו על דוגמא של בעלי חיים. במסגרת המחקר שמו עכבר מעבדה (זכר אפלא) בכל מיני סיטואציות, העכבר הושם במצב לחץ כרוני (מצבים הישרדותיים), ולאחר פרק זמן ראו דברים שהעכבר זכר לפני הלחץ נשכחו לו לאחר מכן (דוגמא: היכן היה חור הבריחה בתוך המבוך). העכבר הפגין התנהגות הדומה לדיכאון ולאחר מספר שבועות הפך לעכבר אגרסיבי.  

במחקרים של השוואה עם עכברי אלפא אחרים שלא נחשפו לאותה רמה של לחץ, הראו כי מתח היה הגורם ולא היה קשר למזון, סביבה או גיל העכבר. בסיבוב השני של המחקר לעכברים ניתן חוסם חיסוני, ובבדיקה הזו העכבר לא שכח היכן נמצא חור הבריחה בתוך המבוך, ולכן לא נראו סימנים של דלקת.

בשל דמיון של הקשרים העצביים במוחם של העכברים לעומת אנשים, החוקרים חושבים שיש השפעות דומות שיכולות להתרחש עם אנשים שעוברים דפוסים מתמשכים של מתח.

בשנים האחרונות הרופאים האלטרנטיביים יחד עם אנשי המדע פיתחו מכשיר BIOMEDIS M המבוסס על רפואת תדרים ביורזוננס היודע לזהות את תאי המוח הפגועים ולגרום להתחדשותם.

מכשיר תדרים קטן  BIOMEDIS M המוצמד לגוף האדם המשדר גלים אלקטרומגנטיים זעירים לתוך המוח ומערכת כלי הדם, מנקה, מרחיב ומוציא החוצה את הרעילים.

כאשר קורה מצב שתאים במוח מתים, באותו מקום נוצר חלל המתמלא בתורשת עורקים. במכשיר של בירוזוננס קיימת תוכנית תדרים שמחדשת את תאי המוח ולא מאפשרת לתורשת עורקים לתפוס את מקומם.

היום עם המכשיר ביומדיס M ניתן לקבל ריפוי בבית ואין צורך להגיע למרפאות וטיפולים אחרים.  

מכשיר ביומדיס M עוזר בעצירת תהליך איבוד הזיכרון, משפר את הזיכרון, משפר את הריכוז, מוריד כולסטירול, ומשפר את זרימת הדם במוח וגם עוזר להוציא את הרעלים מהגוף דרך הלימפות.

המכשיר BIOMEDIS M מאוד נוח לשימוש. בשעות הבוקר הוא ימלא אותנו באנרגיה ובשעות הלילה הוא יעזור לנו בשינה ובהשגת רוגע.

 מכשיר ביורזוננס לפרטים נוספים וקביעת תור תתקשרו  0523487096

שיפור הזיכרון בעזרת ביורזוננס ד"ר ילנה סדצקי- מתמחה ברפואת תדרים 5.11.16

זיכרון האדם הוא איבר היודע לקלוט, לעבד ולפלוט את הנתונים, ידע והרגלים.

הזיכרון- הוא אחת היכולות של המערכת העצבית לשמור אינפורמציה לאורך זמן ולפלוט אותה בזמן הרצוי או המתאים החוצה.

לבני האדם קיימת היכולת לזכור דברים, לרכוש מיומנויות, לפלוט ידע, להשתמש בהרגלים בצורה הגבוהה ביותר מכל החיי בעולם.

בגיל מסוים או בעקבות אירוע טרגי, הזיכרון מתחיל להשתבש.

סיבות להחלשות הזיכרון

רבים שואלים את עצמם למה הזכירון שלי נחלש. כשזה מתחיל לקרוא הבן אדם מרגיש את עצמו אומלל, חסר ביטחון ומסכן.

הסיבות יכולות להיות שונות: מצבי לחץ רבים, אינסומניה או הפרעות שינה, שעות שינה לא מספיקות, שתית אלכוהול, עישון, תרופות מסוימות ועוד.

אך הסיבה העיקרית שזה מתחיל לקרות בגלל שכלי הדם נעשים צרים ולא מספיק דם מגיע למוח.

כדאי לדעת, שהמוח לא מזדקן, תמיד קיימת אפשרות של צמיחה מחודשת של תאי המוח. למעשה, הצמיחה יכולה להתרחש עד סוף חיי האדם.

במידה וכלי הדם המגיעים למוח מביאים איתם מספיק חמצן, תאי המוח ממשיכים לחיות. הדבר הנוסף שחשוב זה הוצאת רעלים (טוקסינים) מקליפת המוח הקדמית החוצה.  

דבר ראשון שקורה מחוסר חמצן או מאי הוצאה מספקת של רעלים  זו פגיעה בזיכרון.

גם לחץ דם גבוה משפיע על הורדה ברמת הזיכרון.  כאשר כלי הדם נעשים צרים יותר וגמישים פחות בגלל לחץ הדם הגבוה נוצרת מחלה הנקראת טרשת עורקים המונעת את הגעת החמצן למוח.

לאנשים צעירים לחץ מתמשך עלול לגרום להתכווצות כלי הדם. כמובן שגם עישון או שתיה מרובת של אלכוהול מפריעה לאספקה רצויה של החמצן לקליפת המוח ופוגעת בנירונים המעבירים אינפורמציה במוח.  

חוסר שינה, או הפרעות שינה – אינסמניה- מהווים בעיה למוח ופוגעים בכל הדם שלו.

יש לקחת בחשבון שלכלי הדם  עם הזמן חודרים פרזיטים וכימיקלים המגיעים מאוויר לא נקי, אוכל מזוהם ותעשייתי, תרופות כימיות שאנחנו צורכים. הפרזיטים מתיישבים בכלי הדם ולא יוצאים החוצה. תהליך זה מצטבר עם שנים והרפואה לא מוצאת את הדרך לנקות את הפרזיטים מכלי הדם של בני האדם.

כיצד ניתן לשפר הזיכרון, לשפר הריכוז בלי תרופות?

בשנים האחרונות הרופאים האלטרנטיביים בעולם התחילו ריפוי של בעיות הזיכרון באמצעות רפואת תדרים ביורזוננס. מכשיר תדרים קטן הנקרא BIOMEDIS M המוצמד לגוף האדם המשדר גלים אלקטרומגנטיים זעירים לתוך המוח ומערכת כלי הדם, מנקה, מרחיב ומוציא החוצה את הרעילים.

כאשר קורה מצב שתאים במוח מתים נוצר חלל המתמלא בתורשת עורקים. במכשיר של בירוזוננס קיימת תוכנית תדרים שמחדשת את תאי המוח ולא מאפשרת לתורשת עורקים לתפוס את מקומם.

היום עם המכשיר ביומדיס M ניתן לקבל ריפוי בבית ואין צורך להגיע למרפאות וטיפולים אחרים.  

מכשיר ביומדיס M עוזר בעצירת תהליך איבוד הזיכרון, משפר את הזיכרון, משפר את הריכוז, מוריד כולסטירול, ומשפר את זרימת הדם במוח וגם עוזר להוציא את הרעלים מהגוף דרך הלימפות.

המכשיר BIOMEDIS M מאוד נוח לשימוש. בשעות הבוקר הוא ימלא אותנו באנרגיה ובשעות הלילה הוא יעזור לנו בשינה ובהשגת רוגע.

אני, ד"ר ילנה סדצקי, מזמינה אותך לנצל את היכולות המודרניות והטכנולוגיה החדשנית לטובתך על מנת לשפר את בריאות המוח ובריאות הגוף ולהשאיר אותך צעיר לשנים נוספות.

צלצלו 052-3487096  

  

 מכשיר רפואת תדרים ביורזוננס

 

 

 

 

העתיד כבר כאן. 

החוקרים ממעבדת HRL שבקליפורניה פתחו כובע מלא באלקטרודות המעבירות זרם חשמלי חלש לתוך אזורי מוח האנושי על מנת לשפר את יכולות המוח השונות, כמו למידה, שינה טובה ועוד כמה דברים אחרים.

מחקר זה פורסם בכתב עת  Frontiers Neuroscience  . בהתחלה החוקרים למדו היטב איזה אזורי מוח פועלים היטב אצל הטייסים המנוסים ולאחר מכן הם שדרו אותות חשמליים לאותם אזורי המוח לטייסים מתחילים בזמן שהם למדו . במקביל החוקרים הפעילו קבוצת פלסבו של לומדי הטייס, שלא קבלו את האותות החשמליים. תוצאות הלימוד של הקבוצה שהייתה מחוברת לאותות החשמליים האמיתיות הייתה גבוהה יותר ב-33% מאשר בקבוצת הפלסבו.

"מערכת זו לגירוי המוח היא הראשונה בעולם"  מסביר ד"ר מתיו פיליפס. מצאנו שיש בסיס חזק להמשך הפיתוח של המערכת. כאשר המוח לומד משהו, הוא עובר שינוים פיזיים הנקראים פלסטיות עצבית ואותות החשמליים שהמוח מקבל משפרות את היכולת הלמידה.

מתברר שפונקציות מסוימות, כמו הזיכרון והדיבור הממוקמים באזורים מאוד מסוימים במוח ומאוד קטנים, בערך בגודל של הזרת. ד"ר  מתיו פיליפס מאמין שגירוי מוחי יכול להיות מיושם עבור משימות רבות. הזרם החשמלי החלש משנה את הנירונים של המוח שתפקידם להעביר מידע ממקום למקום והזרם משפר את תפקודם. הגירוי עצמו אינו מעביר אינפורמציה, זה תפקידם של הנירונים, אך הוא משפר ומזרז את תהליך הלמידה. 

עבודה קשה ולחץ מתמשך פוגעים בזיכרון הקצר

אנשים החווים מתח כרוני בשל בריונות או עבודה קשה גם מגבירים את הסיכון לאובדן הזיכרון,

כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת Journal of Neuroscience.

חוקרים בראשותו של יונתן Godbout, פרופסור למדעי המוח באוניברסיטת אוהיו, בחנו את הקשר

בין מתח ממושך ואובדן זיכרון לטווח קצר בעכברים.

 

צוות החוקרים הרגילו את העכברים לאתר בחושך את פתח המילוט במבוך. לאחר מכן הם חשפו

את העכברים לביקורי עכבר גדול ותוקפני בדיוק ברגע שהיו צריכים למצוא את פתח המילוט.

 

העכברים התקשו לאתר את פתח המילוט כאשר מולם עמד העכבר המפחיד ואילו העכברים שלא

היו תחת הלחץ הצליחו למצוא את הפתח בקלות.

העכברים שעברו טראומות פיתחו במהלך הניסוי סממנים של דיכאון.

 

החוקרים גילו שבמוחם של העכברים שחיו תחת לחץ נוצרה דלקת במוח שפגע במערכת החיסונית

והיא עברה רק אחרי 28 ימים לאחר פגישתם האחרונה עם מוקד הלחץ.

 

החוקרים גילו שהיפוקמפוס- המרכז של הזיכרון והתגובה הרגשית הפסיק לייצר ניירונים חדשים

בתקופת הלחץ.

John Sheridan ג'ון שרידן, מנהל והשותף של המכון של אוהיו לחקר רפואה התנהגותית, מסביר:

 

"מצב של לחץ מתמשך משחרר תאים חיסוניים ממוח העצם ושולח אותם לתאי המוח להגיב".

 

החידוש במחקר זה שהוא מוכיח שדלקת במוח נגרמה כתוצאה ממצב לחץ מתמשך ושחרדות

ודיכאון הם התוצאה הפוסט- טרואמטית לאחר מכן .

 

מחקר זה יעזור למצוא תרופות חדשות ושיטות קוגנטיביות חדשות בפתרון הבעיה. 

תרגילים לשחרור המתחים ויציאה ממצבי חרדות ניתן ללמוד בחוברת 

 

ניתן להזמין טבעות עיסוי RINOX ליציאה מהחרדות תוך מספר דקות 

השמנת יתר פוגעת בזיכרון והריכוז.

השמנה קשורה להיחלשות הזיכרון האנושי, כך טוענים החוקרים של אוניברסיטת קיימברידג' .

בראש המחקר עומד ד"ר Lucy Cheke.

המחקר נערך על קבוצה לא גדולה של הנחקרים ובדקה את היכולות של הזיכרון הקצר בהשוואה למסת שומן בגוף הנקרא BMI. אנשים עם מסת  שומן נמוכה זכרו טוב יותר, מאשר האנשים עם מסת שומן גבוהה.

אנשים עם משקל יתר נוטים לשכוח יותר דברים והתסכול מכך דוחף את האנשים הללו לאכול עוד יותר.

הזיכרון הקצר הוא היכולת לשחזר ארועים מקריים. השמנת יתר משפיעה לרעה על ההיפוקמפוס, זה החלק  במוח האחראי על הקישור בין הזיכרון ללימוד.

השמנת יתר גם פוגעת על החלק הקדמי של המוח הקשור ליכולת המוח לחפש פתרונות, לקבל החלטות ולהפעיל רגשות.  אולי ישנו קשר בין השמנת יתר ליכולת המוח לשכוח מהר את כל האוכל שאכלו. מחקר זה יכול לעזור לאנשים עם הפרעות אכילה להבין את ההתרחשויות במוחם.

 במחקר זה השתתפו 50 משתתפים בין הגילאים  18-35 עם BMI בין 18-51. 26 נחקרים היו עם BMI נמוך מ-26 ו-24 נחקרים עם BMI מעל ל-26. במשך יומיים הנחקרים השתתפו במספר רב של פעולות הזיכרון. התוצאה הייתה שבעלי BMI נמוך מ-26 זכרו טוב יותר מאשר אנשים עם BMI גבוה.

לאחר המחקר אמר ד"ר  Lucy Cheke: " למרות שהמחקר היה קטן יחסית, אך ניתן להסיק מסקנות משמעותיות איך השמנת יתר מפשיעה לרעה על הזכריון האנושי בפעולות קוגנטיביות."

באנגליה קרוב ל-60% מהאוכלוסיה הבוגרת בעלת משקל יתר, בארה"ב הקבוצה הזו מהווה 2/3 מהאוכלוסיה. יותר מ-35% מאוכלוסית ארה"ב עם משקל מאוד גדול.

אפשר לומר שהשמנת יתר הפכה להיות למגפה גם בקרב ילדים. אנשים עם  BMI גבוה  מקבלים המלצות להפחית את אכילת המלח, סוכר ומוצרים בעלי קלוריות רבות. מוצרים בעלי ערך קלורי גבוה, חייב לצאת מהתפריט היומי ובמקומו להכניס פירות וירקות, המוצרים שעוזרים לגוף לשחרר את הקלוריות החוצה.

השמנת יתר פוגעת גם באיזון ההורמנלי של הגוף והמוח האנושי. בני האדם יושבים מול הטלוויזיה ואוכלים במקום לצאת לחצר, לרחוב ולטייל, לרוץ ולשחק. השמנת יתר הופכת יותר ויותר לרוצח המין האנושי, כך טוען ד"ר Lucy Cheke.

מחקר זה הופך להיות בסיס למחקר רפואי חדש שיערך בעתיד הקרוב באוניברסיטת קיימברידג'.

 

אכילת דגים שמנים במהלך ההיריון בתדירות של 3-4 פעמים בשבוע תורמת למנת המשכל של הילד.

מחקר חדש הנערך בברצלונה שבספרד מוכיח שאכילת דגים שמנים במהלך ההיריון משפרת את ה-IQ של הילד. במחקר זה השתתפו 1892 אמהות הרות שמלאו שאלונים במהלך ההיריון לגבי כמות וסוג בדגים שהן אכלו. במהלך הלידה נלקחו דם מטבור התינוק ונבדקה גם כמות הכספית - המתכת הרעילה המשפיעה על המערכת העצבים של התינוק. 

הילדים נבדקו פעמיים אחרי הלידה: בגיל 14 חודש ובגיל 5. הבדיקות נערכו על מספר מדדים: יכולת הלמידה, יכולת המוחית, מידת ההתפתחות המוחית והפרעות מוחיות בספקטרום האוטיסטי. 

הנתונים מראים שלאמהות שאכלו בין 3-4 פעמים בשבוע דגים שמנים, הילדים היו במנת משכל גבוהה יותר כמעט ב-3 נקודות משאר הילדים. אמא שאכלה דגים רק פעם בשבוע הפחיתה בהרבה את האפשרות ללדת ילד על ספקטרום אוטיסטי. 

בדגים שמנים ישנה כמות גדולה של אומגה 3, אך גם כספית. בדם טבורי הייתה כמות גדולה של אומגה 3 וכספית אצל אמהות שאכלו דגים שמנים וגדולים בתדירות של 3-4 פעמים בשבוע . 

אומגה 3 בונה את המוח

השינה חיונית לתפקוד התקין של הגוף והנפש בדיוק כמו מים ואוכל. אפשר לא לאכול ימים או שבועות, אך ללא שינה מוחנו לא יתפקד. לפני זמן מה יצא משרד הבריאות האמריקאי עם הכרזה חדשה " לישון טוב, להרגיש טוב". מטרת ההסברה היא לעודד את הציבור לישון טוב ומספיק. חוסר ממושך בשינה עלול לגרום לבעיות בריאותיות קשות. אצל ילדים מחסור בשינה עלול לגרום לילד להיות היפר אקטיבי. אנשים מבוגרים להפך, הופכים לעצבניים, לא ערניים וישנוניים. 

במהלך השינה מתרחשים בגוף תהליכים חשובים, כמו חסכון באנרגיה, הפרשת הורמון הגדילה, ארגון הזיכרון, הפרשת מלטונין הגורם להרגשת אושר ומחזק את מערכת החיסונית של הגוף, מתחזקת המערכת הקונגנטיבית, עולה כושר לימוד, מערכת הרגשית מתחזקת. שינה טובה עוזרת לאנשים להיות סבלניים, פחות מתוחים, מעלה את המוטיבציה וכוח רצון. 

בשינה ישנם חמישה מחזורים שינה ליליים וכל מחזור מורכב משלושה חלקים: שינה קלה הנמשכת כ- 50-60% מהלילה, שנת החלום הנמשכת 15-25%, שנת השינה העמוקה הנמשכת 20-25% מהלילה.  במהלך שנת החלום המוח מבצע עדכון הזיכרון, מן ריסט reset . המחקרים מוכיחים שמניעת שינה עמוקה פוגעת חזק בזיכרון. השינה הקלה עוזרת רק להרפות את שרירי הגוף

בן אדם מבוגר זקוק ל 6-8 שעות רצופות בלילה. עניין הלילה חשוב מאוד משום שמלטונין נוצר רק בחושך. רופאים טוענים ששינה היא לא בנק, לכן אי אפשר לפצות את הגוף מחוסר שינה.  

המחקרים הראו קשר בין שינה לבין היכולת להשמיד תאים סרטניים. שני הורמונים מופרשים במהלך השינה: מלטונין וקורטיזול. הקורטיזול - הורמון של הסטרס עולה לרמות גבוהות מיד עם התעוררות בבוקר ויורד אחרי מספר שעות. במקרה שבן אדם נשאר במתח, הורמון זה נשאר ברמות הגבוהות לאורך זמן. 

המלטונין, המכונה הורמון השינה נחשב כהורמון נוגד החמצון, משפיע על הרגשת האושר ומצב הרוח. הוא מסייע במניעת תאים להפוך לתאים סרטניים. 

נדודי שינה 

30% מהאוכלוסיה מתלוננים על איכות השינה. 10-15% סובלים קשות מבעיות השינה כרוניות. המצב הקשה נחשב המצב של אי שינה טובה יותר מ-3 לילות בשבוע לאורך זמן. המעניין הוא שרוב הסובלות הן נשים, כשני שליש ושליש זה הגברים. 

אצל גברים עם משקל יתר הפרעות שינה קשורות לדום נשימתי. 

סיבות לנדודי שינה

לעיתים אנו מרגישים מאוד עייפים לפני השינה ונכנסים למיטה, אך לא מצליחים להירדם ומסתובבים מצד אל צד שעות רבות. מבעיות שינה כאילו סובלים אנשים רבים ומכל הגילאים: צעירים, מבוגרים ואף ילדים. 

כאשר בעיות בשינה מופיעים לעיתים רחוקות, לא נוצרת בעיה לטווח ארוך, אך אם הביעה מופיעה יותר מפעמיים בשבוע זאת בעיה שחייבים לטפל בה משום שלאורך זמן היא עלולה לגרום לבעיות רפואיות שונות. 

אנשים שנכנסים למיטה ומתחילים לחשוב על יום של מחר, על ילדים והבעיות, על זוגיות הבעייתית או על כל דבר המצריך הפעלת הגיון ורגש יתקשו להירדם. מוחנו לא נרגע ונכנס לשלב השינה, אלא עובד שעות נוספות. 

התוצאה- הסתובבות ארוכה במיטה, דאגות, סבל וחרדות.

סיבות נוספות לנדודי שינה הן

* שתיית אלכוהול, קפה, קוקה קולה, תה שחור, משקאות מוגזים ואנרגטיים.  

* ארוחה כבדה או הפוך, על בטן ריקה. 

* חדר לא מאוורר. 

*מזרן לא נוח. 

*כאבי גוף, שרירים ושיניים. 

* טלוויזיה דלוקה, מחשב מהבהב

* אורות בחדר.

* שינה עם בן/בת זוג חדש עם הרגלים משלהם.

* נחירות של בן/בת זוג.

* רעשים מבחוץ.

* עבודה עם מחשב לפני השינה. 

* לא עייפים מספיק.

* לא מספיק מפעילים את הגוף ובגוף נשאר עודף אנרגטי המקשה בהרדמות 

חשוב לציין שאפילו אם אנחנו נרדמים ובחוץ ישנם רעשים, מוחנו שומע ומגיב. 

 

טיפול בבעיות שינה ואינסומניה

* מומלץ שבחדר שינה לא יהיו מכשירי חשמל, כמו טלוויזיה, מחשב ורדיו. כל המכשירים פולטים גלים אלקטרומגנטיים וגלי רדיו.

* פעילות ספורטיבית לפחות 3 פעמים בשבוע בין שעה לשעה וחצי. 

* לאכול ארוחה קלה 3 שעות לפחות לפני השינה.

* לאוורר את החדר.

* מומלץ לטייל בחוץ כחצי שעה לפני השינה.

* מומלץ לשים בחדר צלילים שקטים של מים זורמים, גשם או גלים. 

* לשמור על סדר יום קבוע וללכת לישון באותה שעה מדי יום בין השעות :22-23 בלילה. 

* לעשות עיסוי של רקות, צוואר, מתחת לנחיריים עם שמן לבנדר או מנטה.

* להכין אמבטיה עם שמנים על מנת להרפות את השרירים. 

* לשתות תה קמומיל, מרווה, נענע.

* לשתות כוס חלב עם כפית של דבש. 

* להיכנס למיטה ולשכב על הצד האהוב וטיפה לשפשף את כפות הרגליים רגל ברגל או להתנדנד כמו שעושים אנחנו לתנוקות שלנו 

* לעצום את העיניים ולחשוב על משהו מאוד נעים: הליכה בים, אהבה לילדנו או בני בנות זוגנו ולהגיד בראש עד כמה אתם אוהבים את.... ( זכרו, שום דבר שלילי או בעייתי. אם משהו שלילי רוצה להיכנס למחשבה, תגידו משפט:" אחשוב על זה מחר, לא עכשיו". 

* תרופות טבעיות בסגנון של נרוו היל של אלטמן או קלמנרווין, או כדור וולריאן. 

ואם כל זה לא עוזר, פנו לרופא לקבלת תרופות חזקות יותר. 

שינה טובה. 

 

 

 

 

פרופסור בארי קומיסארוק Barry Komisaruk , חוקר ותיק של השפעת האורגזמה על בני האדם, מוכיח במחקרו שאורגזמה טובה יותר לפעילות המוח והזיכרון מאשר פתרון תשבצים או כל פעילות אחרת. 

האורגזמה מפעילה את רוב אזורי המוח בבת אחת, כאשר פעילות אחרת, כמו פתרון התשבצים או סודוקו מפעילים אזורים מסוימים במוח. 

פרופ' בארי קומסארוק, טוען שיחד עם אורגזמה מגיעים למוח כמויות גדולות של דם ואיתו מגיע חמצן וחומרים חשובים אחרים. המחקר נערך ופורסם בשנת 2006. 

כאן בתמונה שצולמה במכשיר MRI רואים בבירור את אזורי פעילות המוח המורחב במהלך האורגזמה הנשית. 

 

מה הסיבות להפרעות קשב וריכוז אצל ילדים?

ילדינו ונכדנו סובלים יותר מהפרעות קשב וריכוז מאשר אנחנו ההורים והסבים. יהיו כאילו שיגידו שזה בגלל שיפור יכולת הגילוי והאבחון. יכול להיות שזה נכון, אך כדאי גם לראות את התנהלות ילדנו:

1. מספר שעות השינה קטנו. ישנם מחקרים המוכיחים את חוסר שקט ופגיעה ביכולת הריכוז של הילדים והמבוגרים בגלל שעות שינה לא מספיקות. תלמידי בית הספר חייבים לישון מעל 8-9 שעות ביממה. 

2. היום לא צריך לזכור הרבה, כל הזיכרון שלנו מופקד לטלפון נייד, הוא זוכר מספרים, שמות, תאריכים, יומני פגישות, תזכורות. יש לזכור שהמוח שלנו הוא שריר, אותו יש להפעיל ולאמן בכל יום, ממש כמו כל שריר אחר בחדר הכושר. 

3. עבודת המוח בפעילות מרחבית מושגת כאשר אנחנו זוכרים רחובות אליהם צריכים להגיע, אך הוויז לקח לנו גם את האמון הזה. נהגי המוניות בלונדון סבלו הכי מעט ממחלת הדמנציה משאר העולם המערבי וזה בזכות התמצאות שלהם ברחובות הרבים של העיר. 

4. שמתם לב איך ילדנו מדברים: משפטים קצרים של כמה מילים ולייקים ופרצופים במקום המשפטים המלאים. 

5. לחץ על פעילות התקינה של המוח בגלל ריבוי הרעשים. עבודה במקביל של האזנה לרדיו, משחק במחשב, ווטס אפ בנייד ושיעורי הבית. נכון שזה נשמע עמוס? פעילויות המקבילות לא עושות אותנו ביוניים, אלא לא מרוכזים וחסרי סבלנות. 

6. פעם ידענו לספור בעל פה והיום נצמדים אל הנייד ועושים חישובים פשוטים בנייד ולא בראש. 

7. כיום יש 47,000,000 מיליון אנשים בעולם הסובלים מדמנציה ואלצהיימר. אומרים שבעוד 20 שנה המספר יוכפל. מחלת הדמנציה פוגעת בכושר התמצאות המרחבית ובזיכרון הקצר. אם ילדנו לא מפעילים את היכולות הללו היום מספיק, מה יקרה איתם בעוד 60 שנה? 

מה הפתרון?

לאמן את מוחם של הילדים

 

JoomShaper