שיפור הלמידה כבר כאן

Published in חדשות
Здесь новыешаблоны Joomla
креативные Joomla шаблоны.

העתיד כבר כאן. 

החוקרים ממעבדת HRL שבקליפורניה פתחו כובע מלא באלקטרודות המעבירות זרם חשמלי חלש לתוך אזורי מוח האנושי על מנת לשפר את יכולות המוח השונות, כמו למידה, שינה טובה ועוד כמה דברים אחרים.

מחקר זה פורסם בכתב עת  Frontiers Neuroscience  . בהתחלה החוקרים למדו היטב איזה אזורי מוח פועלים היטב אצל הטייסים המנוסים ולאחר מכן הם שדרו אותות חשמליים לאותם אזורי המוח לטייסים מתחילים בזמן שהם למדו . במקביל החוקרים הפעילו קבוצת פלסבו של לומדי הטייס, שלא קבלו את האותות החשמליים. תוצאות הלימוד של הקבוצה שהייתה מחוברת לאותות החשמליים האמיתיות הייתה גבוהה יותר ב-33% מאשר בקבוצת הפלסבו.

"מערכת זו לגירוי המוח היא הראשונה בעולם"  מסביר ד"ר מתיו פיליפס. מצאנו שיש בסיס חזק להמשך הפיתוח של המערכת. כאשר המוח לומד משהו, הוא עובר שינוים פיזיים הנקראים פלסטיות עצבית ואותות החשמליים שהמוח מקבל משפרות את היכולת הלמידה.

מתברר שפונקציות מסוימות, כמו הזיכרון והדיבור הממוקמים באזורים מאוד מסוימים במוח ומאוד קטנים, בערך בגודל של הזרת. ד"ר  מתיו פיליפס מאמין שגירוי מוחי יכול להיות מיושם עבור משימות רבות. הזרם החשמלי החלש משנה את הנירונים של המוח שתפקידם להעביר מידע ממקום למקום והזרם משפר את תפקודם. הגירוי עצמו אינו מעביר אינפורמציה, זה תפקידם של הנירונים, אך הוא משפר ומזרז את תהליך הלמידה. 

JoomShaper